Biblioteka
Akademia Techniczno-Humanistyczna:

43-309 Bielsko-Biała
ul. Willowa 2, bud. L, parter
tel. +48 (33) 8279310
biblioteka@ath.bielsko.pl
(Sekretariat)

tel. +48 (33) 8279284

tel. +48 (33) 8279212
czytelnia@ath.bielsko.pl
(Czytelnia Ogólna)

Pomieszczenia:
001 (prawa strona korytarza):
Wypożyczalnia

010 (lewa strona korytarza):
Dyrekcja 010/16
Czytelnia Czasopism 010/2
Czytelnia Ogólna 010/4
Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów 010/1
Wypożyczalnia Międzybiblioteczna 010/2
Samodzielne Stanowisko ds. Bibliografii i Bibliometrii 010/15

CPR certification online
BIBLIOTEKA AKADEMICKA ATH
Nasza Biblioteka ma już 50 lat!
Zdjęcie Czytelni przy ulicy Findera pochodzi z połowy lat 70-tych
Nasza Biblioteka ma już 50 lat!
Czytelnia Filii PŁ/ATH przy ulicy Willowej w budynku B z lat 90-tych
Czytelnia Ogólna posiada w swoich zbiorach ok. 34 000 woluminów
W Czytelni Czasopism zgromadzone są czasopisma polskie, zagraniczne i gazety
Księgozbiór Wypożyczalni gromadzony jest nieprzerwanie od 1970 roku i obejmuje książki ze wszystkich dyscyplin wiedzy

24 listopada w auli budynku L odbył się finał części B i C konkursu „Szekspiriada” organizowanego przez Bibliotekę Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej oraz Katedry Anglistyki i Literatury i Kultury Polskiej z okazji obchodów czterechsetnej rocznicy śmierci pisarza.

W części B, „Konkurs wiedzy o Szekspirze”, licealiści zmierzyli się w trzech etapach. Pierwszym z nich był pisemny test stanowiący dla dziesięciu osób przepustkę do kolejnej części konkursu, w której należało ustnie odpowiedzieć na co najmniej jedno z dwóch pytań zadanych przez prowadzącą. Dwie nieprawidłowe odpowiedzi powodowały eliminację uczestnika i uniemożliwiały przejście do dalszego etapu. Ostatecznie w finalnym starciu walczyło siedem osób, odpowiadając na niełatwe pytania opracowane przez studentki II roku filologii pod nadzorem pracowników naukowych. Zwycięzcą został Patryk Kanik z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Bielsku-Białej. Miejsce drugie i trzecie zajęły kolejno: Joanna Pelka oraz Izabela Pokładnik z tego samego liceum.
W części C, „Rozmowa z Szekspirem”, zaprezentowano różnorodne prace inspirowane twórczością angielskiego pisarza. Były to formy plastyczne, literackie, filmowe, a także te bardziej nowoczesne, takie jak: gry lub rozmowa z twórcą przez messanger. Wszystkie prace spotkały się z ogromnym zainteresowaniem jurorów, którzy mieli bardzo trudne zadanie – musieli wybrać zwycięzców spośród 28 autorów różnorodnych i oryginalnych prac, które niewątpliwie stanowią interesujące świadectwo wciąż żywego zainteresowania Szekspirem i jego spuścizną. Po burzliwych naradach i dyskusjach zwycięzcami zostali:
I miejsce – Monika Kania: układ taneczno-pantomimiczny „Lady Makbet", Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Armii Krajowej w Żywcu.
II miejsce – zespół uczniów z IV LO im. KEN w Bielsku-Białej: prezentacja multimedialna „Rozmowa z Szekspirem": Jan Puchała, Piotr Skrzyp, Weronika Magiera, Kacper Błotko, Kacper Kłoda, Wojciech Włodek, Wioletta Zarębska, Agnieszka Żyła.
III miejsce – Oliwia Pietras: praca plastyczna „W oczach Maura – Desdemona”, Zespół Szkół nr 1 im. prof. T. Kotarbińskiego w Andrychowie.
Wyróżnienia:
1. Marzena Wójcik – „Z pamiętnika współczesnego Hamleta", LO im. K.K.Baczyńskiego w Kozach,
2.Marcin Binkiewicz – monolog na motywach Hamleta, III LO im. S. Żeromskiego w Bielsku-Białej.
 
Wyniki konkursów B i C ogłosił rektor ATH prof. Jarosław Janicki, a nagrody i dyplomy wręczył Naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki w Bielsku-Białej Jerzy Pieszka.

Lidia Romaniszyn-Ziomek


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przebiegu konkursu na Facebooka.

 

Darmowa prenumerata elektronicznej wersji Gazety Wyborczej udostępniona została przez Fundację Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki (www.pitax.pl).

Dostęp jest możliwy tylko w Czytelni Czasopism.

14 czerwiec 2016
Regulacja należności przelewem bankowym

Uprzejmie informujemy, że została uruchomiona możliwość regulowania zobowiązań finansowych (za przetrzymane i zagubione książki) wobec Biblioteki ATH w formie przelewu bankowego na konto: Bank Pekao SA, nr 91 1240 4142 1111 0010 6786 7230.  Rozliczenie opłat za przetrzymanie książek jest możliwe dopiero po ich zwrocie !!!

Po dokonaniu przelewu Biblioteka otrzymuje informację o wpłacie należności w trzecim dniu roboczym i dopiero wówczas opłaty są rozliczane.

Jeżeli czytelnik ma zadłużenie powstałe z powodu zagubienia książki(ek) oraz nieterminowych zwrotów, powinien wykonać dwa oddzielne przelewy.

Przy regulowaniu należności powstałych w wyniku nieterminowych zwrotów, należy wpisać
w polu przedmiot zapłaty: imię i nazwisko, nr PESEL, "za przetrzymanie".

Przy regulowaniu należności za zagubienie lub zniszczenie książki  w polu przedmiot zapłaty należy wpisać: imię i nazwisko, nr PESEL, "za zniszczenie".

Uwaga!!

Wyżej wymienionych operacji można dokonywać dla opłat naliczonych przez system biblioteczny po 1 stycznia 2016 roku.

 

Czytaj dalej >
15 kwiecień 2014
Nabytki Biblioteki

Uprzejmie informujemy, że nabytki Biblioteki można przeglądać poprzez katalog on-line, w zakładce: Nowości.

Czytaj dalej >