Udogodnienia architektoniczne
Biblioteka mieści się na parterze budynku L. Istnieje możliwość zaparkowania samochodu w pobliżu budynku. Wejście do holu Biblioteki, do Czytelni Ogólnej i Wypożyczalni ułatwiają dwuskrzydłowe drzwi automatyczne Brak progów oraz wykładziny ułatwiają poruszanie się osób na wózkach inwalidzkich. . Na parterze obok portierni znajduje się toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych.
Specjalne stanowisko komputerowe
Czytelnia Ogólna posiada stanowisko dla osób niepełnosprawnych, wyposażone w 23-calowy monitor, umożliwiający łatwe powiększenie tekstu, klawiaturę przystosowaną dla osób niewidomych i słabowidzących (kontrastowe kolory, duże litery oraz znaki brajlowskie), słuchawki. Zainstalowano również oprogramowanie IVONA Text-to-Speech.
Zbiory biblioteki
Prolib - katalog on-line zawiera opisy bibliograficzne wszystkich dostępnych w bibliotece zbiorów. Książki dostępne w Wypożyczalni można zamawiać zdalnie. W sieci uczelnianej, ze strony Biblioteki czytelnicy mają dostęp do pełnotekstowych baz danych polsko- i obcojęzycznych. Do baz na platformie EBSCO można logować się spoza sieci uczelnianej. Hasło dostępu czytelnicy mogą uzyskać drogą telefoniczną od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 15.00 (telefon 33 82 79 272) lub wysyłając prośbę na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Specjalne prawa
Czytelnicy niepełnosprawni są obsługiwani poza kolejnością. Pracownicy biblioteki służą pomocą w wyszukiwaniu i dostarczaniu materiałów bibliotecznych. Upoważnione osoby mogą odbierać książki z wypożyczalni w imieniu osoby niepełnosprawnej. Odpowiedni wzór dokumentu można pobrać ze strony Biblioteki.
Ścieżka dostępu: O Bibliotece → Regulaminy →
Upoważnienie
Kategoria: Ogólne
/
Opublikowano: 09 czerwiec 2016
/
Odsłony: 5628